Higiena pracy

6 grudnia 2019

Obecnie wiele osób marzy o tym, by móc pracować zdalnie, w zaciszu własnego domu. Wszyscy jednak ci, którzy mieli już okazję pracować w tym trybie doskonale wiedzą, że źle organizowana praca zdalna niesie ze sobą pułapki.
Aby nie popaść w zniechęcenie i wypalenie warto przestrzegać kilku zasad, które sprawią, że praca w domu będzie efektywna i przyjemna. Przede wszystkim trzeba przygotować sobie wygodne miejsce do pracy i dbać o porządek na biurku. Należy starać się mieć logicznie posegregowane dokumenty. Wskazane jest także, by wszelkie potrzebne przybory i akcesoria były w zasięgu ręki.
Podstawą efektywnej pracy zdalnej jest dobry plan. Warto wcześniej wyznaczyć sobie priorytetowe zadania, określić ile czasu one zajmą i wykonać je w pierwszej kolejności. Równie istotne jest by w czasie pracy robić regularne przerwy. Ponadto należy starać się znaleźć swój najlepszy rytm pracy. Są osoby, które najwydajniej pracują wcześnie rano a inne wolą działanie późnym wieczorem. Ważne by znaleźć czas, kiedy jesteśmy najbardziej kreatywni i w pełni go wykorzystywać. Więcej o tym można przeczytać tutaj

6 grudnia 2019