Książka telefoniczna - Rok w rolnictwie

14 czerwca 2019 Poradnik

Jak sprawdzić czy można bezpiecznie odebrać połączenie od nieznanego numeru?

Obecnie szacuje się, że telefonów komórkowych jest kilkukrotnie więcej niż ludzi. Większa część z nich jest aktywnie używana. Większość oczywiście zgodnie z przeznaczeniem, czyli do komunikowania się na odległość. Niestety, tak wielka skala użytkowników przekłada się na to, że nawet najmniejsza ich część, choćby 1%, stanowi już bardzo pokaźną grupę.
Wśród miliardów telefonicznych połączeń, trafiają się często te, których odebranie przynieść może bardzo rozczarowujący efekt. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się możliwości zarabiania pieniędzy, wykorzystując ludzką nieświadomość. Mowa tu o naciąganiu ludzi na połączenia na koszt odbiorcy. Na czym to polega?
Ktoś zakłada specjalny numer, tzw. numer premium, z którym skomunikowanie się generuje kilkukrotnie, a czasem nawet kilkudziesięciokrotnie większe koszty niż standardowe połączenie. Posiadając taki numer, wykonuje połączenia do losowych osób, by nawet przez te kilka sekund, zanim ofiara się rozłączy, naliczać dodatkową opłatę. Ten proceder jest nielegalny, ale jego sprawcy są zwykle niemal nieuchwytni. Kiedy zostają zdemaskowani i rozpoczyna się ich namierzanie, mogą ulotnić się tak, że już nigdy nie trafi się na ich ślad.
Jak uchronić się przed takim przekrętem? Zawsze sprawdzić, do kogo należy nieznajomy, dzwoniący do nas numer. Pojawia się kolejne pytanie – jak to sprawdzić?
To akurat bardzo proste! Z pomocą przychodzi internetowa książka telefoniczna, która zbiera dane o numerach telefonu. Wykorzystuje algorytmy by przeszukać sieć w poszukiwaniu interesującego nas ciągu cyfr i jakichkolwiek wzmianek o nim. Książka telefoniczna online to pomocne narzędzie w identyfikowaniu nieznanych numerów telefonów. Dzięki niej zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który poświęcilibyśmy na własnoręczne szukanie. Poszukiwanie numerów i związanych z nią informacji zajmuje jej kilka sekund. Książka telefoniczna to znakomity wynalazek i odpowiedź na oszukańcze procedery. Możesz sprawdzić to również na https://pinbook.pl/ksiazkatelefoniczna

14 czerwca 2019 Poradnik