Nowe 14-tonówki z Cynkometu

1 sierpnia 2018 Przyczepy

Cynkomet przygotowuje dla nas nowe typy przyczep 14-tonowych. Pierwsza to burtowy tandem, zaś druga to platforma przeznaczona do przewożenia bel. Jednym z dwóch modeli jakie proponuje nam ta firma będzie burtowa przyczepa z wywrotem trójstronnym. To połączenie dwóch największych przyczep w postaci dwuosiowej obrotnicowej przyczepy burtowej T-149 i do tego tandemowej przyczepy skorupowej T-617/4.

Przyczepy tandem są dużo łatwiejsze jeśli chodzi o manewrowanie oraz cofanie, a także w porównaniu do nadal popularnych przyczep obrotnicowych lepiej dociążają oś napędową ciągnika

Przyczepa z ładownością 14 ton posiada skrzynię z pojemnością 12,5 m3 i do tego możliwość zwiększania o kolejnych 6 m3 przy zastosowaniu nadstaw dodatkowych.

Zastosowane tam zostały nowoczesne paraboliczne resorowania a także osie jezdne marki ADR, która gwarantuje wysoką jakość. Do wykonania instalacji hamulcowej pneumatycznej wykorzystane zostały podzespoły Haldex prosto z transportu ciężarowego. Skrzynia ładunkowa ma ponad 2,4 m szerokości i długość powyżej 5 metrów. Wywrót na trzy strony przez pięciostopniowo siłownik hydrauliczny o teleskopowej formie rozłożenia.

Nowa przyczepa jest wyposażona w ogumienie 385/65R22,5, z możliwością wyposażenia w opony 500/60R22,5. Dzięki temu możliwe staje się poruszanie nawet w bardzo trudnych warunkach polowych. Rama przyczepy zbudowana jest z profili stalowych, które tworzą konstrukcję zdolną do przenoszenia bardzo dużych obciążeń. Producent podkreśla, że metody symulacji jakie były przeprowadzone gwarantują odpowiednią wytrzymałość i pracę urządzenia.

Przyczepa dwuosiowa

Wszystkie elementy metalowe przyczepy z Czarnej Białostockiej zostały ocynkowane ogniowo co będzie wyróżniać ją spośród konkurencyjnych maszyn. Przyczepa Cynkometu w standardzie posiada wyjście pneumatyczne, elektryczne i hydrauliczne do podłączenia kolejnej przyczepy. Jest też możliwość wyposażenia w plandekę rolowaną ze stelażem i podest roboczy. Do listy wyposażenia zalicza się również koło zapasowy, tylny zaczep i rynna do szybra zsypowego.

Przyczepa T-608/3 przewiezie 18 bel

Kolejna przyczepa to ta przeznaczona do bel. Wydłużona przyczepa jest rozwinięciem wcześniejszego modelu. Całkowita długość to blisko 12 metrów, w tym ponad 9 metrów przestrzeni ładunkowej, z drabinami to aż 10 m z możliwością przedłużenia do 11 m. daje to możliwość jednocześnie załadować nawet 18 bel na jednym poziomie. Szerokość platformy miedzy rantami bocznymi to ponad 2,4 metra, a to pozwala na używanie przyczepy także do transportowania palet.

Wzdłuż bocznych krawędzi platformy zastosowane ranty zabezpieczające ładunek, dodatkowo seria uchwytów do pasów wzdłuż bocznych krawędzi platformy. Platforma wykonana jest z profili zamkniętych, które maja bardzo dobrą wytrzymałość na zaginanie, a jednocześnie znacznie wyższa wytrzymałość na skręcanie niż w przypadku powszechnie wykorzystywanych belek, które maja przekrój dwuteowy.

Będą nowe konstrukcje

Firma cynkomet cały czas inwestuje w nowoczesne centrum rozwojowe, dlatego można się spodziewać, że pojawiać się będą kolejne nowe przyczepy od tej firmy.

1 sierpnia 2018 Przyczepy