Szokujące informacje z kraju - wydaje Ci się, że widziałeś już wszystko?

28 stycznia 2020

Dzisiejszy świat jest miejscem bardzo specyficznym - niemal codziennie dzieje się coś, co dzień wcześniej byłoby nie do pomyślenia. Dynamika naszej codzienności jest doprawdy ogromna - dodatkowo zdaje się ją podkręcać internet, który stał się poważną alternatywą dla klasycznej telewizji i prasy. To właśnie w sieci najczęściej pojawiają się nowe wiadomości, które potrafią zszokować czytelnika. Co ostatnio sprawiło, że przecieraliśmy oczy ze zdziwienia?

Ciekawe, świeże, szokujące

Niemal wszystkie krajowe media poinformowały o wizycie w Polsce młodej działaczki na rzecz ochrony środowiska - Grety Thunberg. widziano ją w Gdańsku, a także w Kleszczowie, nieopodal elektrowni Bełchatów (tam miała nakręcić materiał filmowy, który prawdopodobnie odnosił się do polskiej polityki energetycznej). Swoje wnioski z wizyty w Polsce przedstawiła chwilę później na arenie międzynarodowej. Co powiedziała Greta Thunberg w Davos? Po raz kolejny odniosła się do konieczności wprowadzenia zmian i nowego spojrzenia na problem ratowania środowiska. Wspomniała też o Polsce - czy jednak o taki rozgłos nam chodzi?

Na rozgłoś może liczyć za to jeden z polskich zbrodniarzy, którego biografia do dziś budzi strach i obrzydzenie. Powstanie bowiem film o Mariuszu Trynkiewiczu - reżyserią nietypowej produkcji ma się zająć Adam Guziński. Czy i kiedy jego pomysło dojdzie do skutku dowiemy się pewnie niebawem. Póki co pozostaje nam śledzenie samej idei, która jednych szokuje, a dla innych jest okazją do ciekawego studium zaburzonej ludzkiej psychiki. 

28 stycznia 2020