Zaskakują możliwościami - rozsiewacze do nawozów cz. II

10 sierpnia 2018 Rozsiewacze

Wysiew graniczny

Dokładny wysiew nawozów przy krawędziach pola będzie ważny, gdy chodzi o sprawy ekonomiczne jak i środowiskowe. Z tego powodu każdy z wymienionych producentów ma obecnie różnorakie elementy wyposażenia, które pozwolą skutecznie zachować tą boczną linię wysiewu. Poszczególni producenci starają się przygotowywać takie rozwiązania, w ramach których będziemy mieli różne możliwości konfigurowania takiego rozsiewacza. W ten sposób będzie można go jeszcze lepiej wykorzystywać dopasowując do miejsca, gdzie sprzęt będzie w danej sytuacji wykorzystywany.

Firma Bogballe rozwiązała problem siewu granicznego w oryginalny sposób, ponieważ zmieniła kierunek działania obrotu tarcz wysiewających. Poszczególne firmy starają się tutaj szukać swoich pomysłów na przygotowanie najlepszego, praktycznego rozwiązania, które sprawi, że wysiew będzie przebiegał bezproblemowo. Miedzy innymi firma Kuhna przygotowuje w tym zakresie różne rozwiązania techniczne i wprowadza swoje dwa nowoczesne systemy wysiewu krawędziowego. W tych rozwiązaniach dąży się do tego, by uzyskać rzeczywiście precyzyjny siew graniczny i krańcowy w czasie jazdy po skrajnej ścieżce technologicznej. Należy zauważyć, że wszelkie płyty albo przysłony do wysiewu granicznego sprawdza się tam, gdzie rozsiewać będzie pracował z nawozem bezpośrednio na granicy pola.

Elektronika wspomoże precyzję

Jeśli wybierać się będzie rozsiewacz nawozu rolnik będzie mógł sięgać po specjalnie przygotowywane wersje, które otrzymują również profesjonalne, elektroniczne sterowanie. Nie są już to wyłącznie bajery, ale rzeczywiście takie elementy, które istotnie poprawiać będą wydajność, komfort, ale również wpływają na precyzyjne rozsianie nawozu.

Wysokiej jakości rozsiewacze

Bardzo przydatne są między innymi systemy, które pozwolą zachować odpowiednią dawkę wysiewu. Właściciele większych gospodarstw mogą się zastanowić również nad rozwiązaniem, które pozwoli na współpracę rozsiewacza z systemem rolnictwa precyzyjnego.

W tym zakresie producenci przygotowują swoje rozwiązania techniczne, dzięki któremu rozsiewanie stanie się możliwe bez większych problemów. Tego typu opcje związane ze stałą dawka dosiewu a także aplikacja zmienną są przygotowywane praktycznie przez wszystkich dostępnych na rynku producentów. Zróżnicowane opcje sterowania umieszczane są w większości dostępnych na rynku rozsiewaczy, przy czym trzeba pamiętać, że ceny są zróżnicowane, a producenci starają się je dopasować do rozwiązań estetycznych, które prowadzą.

Podsumowanie

Należy zauważyć, że przede wszystkim cena rozsiewacza będzie znacząco rosnąć w momencie, gdy producent zdecyduje się wprowadzić tam nowoczesne systemy. Część z nich mimo, że będzie kosztowna i podniesie istotnie cenę sprzętu to będzie bardzo przydatna w trakcie pracy. Dlatego trzeba zastanowić się jak sytuacja wygląda w danym przypadku i czy warto po takie opcje sięgnąć. Rolnicy szukający wydajnych rozsiewaczy w przystępnej cenie również powinni coś atrakcyjnego dla siebie wybrać. Dobrze sięgnąć po takie rozsiewacze, które w przyszłości można zmodernizować albo rozbudować

10 sierpnia 2018 Rozsiewacze